briketka10

Jak se projevuje dřevokazný hmyz ??

„poslechněte si ten zvuk“
dejte si hlasitost doprava..

http://www.cer­vodes.eu/inpa­ge/drevokazny-hmyz/
Doplňuji:
podobná otázka zazněla včera :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dela-cervotoc-zvuk-cervotoce#dis­cussion

Nejlepší odpověď
beer

Ať dělám co dělám, stále slyším jen zvuk tesaříka, nikoliv červotoče o kterém byla ona otázka ))
Tedy projevuje se zvuky, dírkami ve dřevě, pilinami..což bylo již včera řečeno. Dnes se ptáš na co ?? 🙂

Další odpovědi
postcd

Většinou je to slabé vrzání, u červotoče jakési „slabé tikání“, tamten zvuk (odkaz) co uvádíte, je tesařík tedy asi. Ale nenašel jsem že by někdo nahrál více zvuků dřevokazného hmyzu. Je třeba se vyskytovat na místě kde jsou, odhalit jak vypadají – iídentifikovat je a pak ten zvuk nahrát + dát na internet..
jak se zbavit po domácku červotoče? hledejte: červotoč jar, červotoč zbavit

elektrikář

Dřevokazný hmyz se projevuje pilkami takzvanými požerky,. a vrzáním kusadel. Pokud se restaurovaly deskové obrazy napadené červotočem vozily se na ozáření do jadeného Výzkumáku v Řeři.

briketka10

beer

nechci se v žádném případě přít, ale
opravdu jsou ve článku dvě rozdílné
nahrávky 😁
pod tímto :
Tesařík krovový (Hylotrupes bajulus L.)
a pod tímto :
Hádanka: Jaký dřevokaz řádí v této nahrávce?

palec od www nechápu
já Ti ho dala za Tesaříka

každá má jinou interpretaci škodiče,
který se projevuje svou rychlostí a
žravostí..

briketka10

beer

dole pod obrázky je
Hádanka: Jaký dřevokaz řádí v této nahrávce?
a je to tedy ten Tesařík ? to jsem chtěla vědět..
včera nebylo jasně určeno o kom se bavíme a
o Tesařících nepadlo ani slovo 😁

beer

Kočko… dyk je to napsaný hned nad tou nahrávkou jako poslední věta 🙂

briketka10

beer
to jo, ale ve článku jsou dvě nahrávky
jedna patří k Tesaříkovi a dole je ta
Hádanka..

anonym

http://www.cer­vodes.eu/inpa­ge/akusticka-detekce-napadeni-dreva-tesarikem-krovovym/

briketka10

jami

takže mám tyhle mrchy ve krovech vedle
mý verandy a i když upozorňuju město už
několik let co se stará o tyhle baráky, tak
jen pozoruju v létě, jak se sype prášeček
na zem, kterej si klíďo píďo vyvrtávaj larvy..

anonym

Jsou to hajzlíci,viď?(teď nemyslím tesaříky)

briketka10

jami

jo a platím nájem ne malej
a voni nedokážou přijet ty
potvory zlikvidovat všechno
mají ve svý správě navíc ta
veranda je můj majetek..
víš co by bylo, kdyby se mi
dostali do krovů už jednou
tam byli sršňě bléé..