Jak se přišlo na to, že by se psům a kočkám mohli dávat granule?

Nejlepší odpověď
beer

„Ve 30. Letech 20. Století, v době ekonomické krize lidé měli méně peněz, což v důsledku znamenalo méně masa od řezníků. Psi se logicky začali krmit tou nejlevnější surovinou – obilovinami..“
Tady máš něco dál o historii:

Zdroj: http://www.top­krmiva.cz/his­torie-granulovanych-krmiv/t-311/

Další odpovědi
quentos

zkrátka se špekulovalo, jak tu prostorově výraznou flákotu zmenšit a přitom v ní zachovat živiny. Až se přišlo na technologii sušení. U lidí je dnes např. velkým hitem sušené ovoce – stejné to máte s granulemi, vycházejí ze sušeného masa.

Toruk

Do granulí se rozemele všechen odpad z masné výroby; všechno co člověk nestráví- tedy kosti, šlachy, kůže, apd. Zákazníci by to tak ochotně nekupovali, kdyby to bylo v původní podobě, navíc podléhající zkáze. Takto- pěkně zabalené a popsané reklamními triky se to prodává líp.
Doplňuji:
Pravdou je, že zvířata by to měla radši čerstvé. Já když jsem měl hafany, tak jsem je krmil napůl granulemi a napůl tím čerstvým odpadem od řezníka (křecí skelety a vepřové nohy apd.).