Jose1f

Jak se připravují pečenáče?

Koupil jsem si německou konzervu pečenáčů v kořeněné marinádě. Chtěl jsem ji sníst s rohlíkem k večeři, ale vůbec mi to nechutnalo. Udělal jsem nějakou chybu já, protože je třeba pečenáče nějak upravit? Jestli ano, tak jak?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pečenáče se již nepřipravují je to hotový finální výrobek.Ne každému chutnají je to obalená a usmažená ryba v nálevu.

Další odpovědi
iceT

Já si je kdysi koupila v Lidlu a taky mi nechutnaly,obyčejná uzená makrela je mnohem lepší.

anonym

Vynikající pečenáče mají v Lidlu,ale ve skle ! Cena je příznivá a pečenáče mňamka a jinak ti posílám na domácí recept: 1 a 3/4 l vody,
1/4 l vína,
1/4 l octa,
10–12 lžiček cukru,
6 lžiček soli,
8 ks nové koření,
5 ks hřebíček,
3 bobkové listy,
1 lžička hořčičného semene,
6 ks pepře.
Postup

Ryby mírně osolíme, obalíme v mouce, bílku, opět v mouce a usmažíme na oleji do zlatova.
Nejlepší jsou sledě nebo makrely, může být i kapr.
Všechny ingredience společně 5 min. povaříme.
Vychladlým nálevem zalijeme usmažené ryby a necháme alespoň týden uležet v chladničce.

venkovan

No řekl bych, že pečenáče jsou jen určitý způsob konzervace pro případ kdy se povede nachytat hodně ryb. Jinak pro mne v době kdy jsou ryby na trhu a nechodím pytlačit je chutnější pečená ryba než abych jí potom strkal do sklenice

Elekrikář

Pečenáče dělával náš táta, když jsem jako kluk nachytal bělice a okuny v Nežárce. Obalené ryby se osmažily a naložily do nálevu deka s vínem. Naskladalo se to do sklenice proložené cibulí, bobkovým listem,novým kořením celým pepřem zalilo lákem,za týden to byla lahůka.