Teréna

Jak se připravíte na přijímací pohovor do zaměstnání?

Jak se připravíte na přijímací pohovor do zaměstnání? Co podle Vašeho názoru bude o Vás zaměstnavatele zajímat? Co byste o zaměstnání ve vybrané firmě měl/a vědět Vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Domácí úkol máš vypracovat – ne opsat!!!
;-P
Takže napiš nějaké návrhy a k těm pak bude možné vyjádřít náš názor…
Každopádně jiné požadavky budou na přijetí marketingového ředitele a jiné na uklízečku (a i oni budou mít na přijímací firmu jiné nároky a o ní jiné znalosti).

Další odpovědi
Mirdas

Uvědom si, že většinou rozhoduje prvních patnáct sekund.
To jest jaký uděláš dojem na toho (ty) kdo ten pohovor povede.
Zevnějšek, vystupování, sympatie.

Určitě jsou důležité znalosti i zkušenosti v oboru o který se ucházíš a rozhodně nebude na škodu zda si vyhledáš informace o firmě kam máš úmysl nastoupit.
Ovšem opravdu pamatuj, prvních patnáct sekund je klíčových a tak si nech poradit od okolí jak se upravit, co vzít na sebe, pozdravit, představit se, jak se posadit a podobně.
-

led

Vyspím sa predtým. Najhoršie je, keď uchádzač, ale i potenciálny zamestnávateľ príde na pohovor unavený.
Kedysi pri jednom takomto pohovore uchádzač na otázku „prečo chcete pracovať v našej firme“ neodpovedal bežnými najčastejšie používanými blábolmi, ale jeho odpoveď bola maximálne stručná „peniaze“. Bol okamžite prijatý.

Kelt

O firmě je dobré vědět, co vyrábí, nějaké výrobky, případně konkurenci – tedy ten, kdo vyrábí podobné výrobky. Záleží, na jakou pozici jdeš. zaměstnavatel se bude zajímat, proč sis vybrala danou firmu, co tě na ní zaujalo a co o ní víš. Když někdo nemá práci a chodí od fabriky k fabrice, má na to jiný názor. Potřebuje práci.
Když se tě zaměstnavatel zeptá, proč sis vybrala právě tu jeho firmu můžeš odpovědět, a rozvinout některé důvody – finanční, sociální, geografické a pod.
Hlavní je vzbudit dojem, že máš opravdu zájem. Takže dobře vypadat, oblečení, účes, pozdravit, při hovoru se dívat na příslušného pracovníka se zájmem, a to jak při odpovídání, tak při poslechu. Když budeš mít připraveny odpovědi na všechny otázky a budeš to číst z papíru, nevypadá to dobře. Není nad oční kontakt a řeč těla.