Katusa

Jak se připravit na přijímací pohovor při ucházení do práce?

Co všechno s sebou, na jaké otázky se připravit atd…budu vděčná za každou radu, inspiraci a zkušenost. Děkuju

Nejlepší odpověď
anonym

Každá práce má svá specifika. V zásadě platí, abys tam šla vkusně oblečená a upravená. Chovej se slušně a nenechej se ničím a nikým vnervóznit. Nezapomeň hned při vstupu dostatečně nahlas pozdravit, ale nekřič (nervozitu by v tom případě hned poznali).
Pokud Ti přijímající pracovník vyjde vstříc, podej mu ruku a srozumitelně se představ. Na otázky odpovídej v klidu a každou si nejdříve promysli.
Dej najevo ochotu učit se nové věci, zúčastňovat se školení a dalších možností vzdělávání. Je třeba, abys přesvědčila, že jsi pro dané zaměstnání ten nejvhodnější kandidát. Nejdříve se snaž potenciálního zaměstnavatele seznámit s Tvými přednostmi a nesnaž se hned zavést řeč na výši platu. Tuto otázku nechej raději na druhé straně a pokud na ni přijde řeč, snaž se mluvit spíše o platovém rozpětí od…do…, ne o fixní částce. I v tomto případě zvol velmi střízlivě své možnosti.
Během celého pohovoru také pečlivě zvažuj, zda je toto práce vhodná pro Tebe a chceš ji opravdu dělat. Máme krizi, ale opatrně, aby se nevhodná práce na Tobě nepodepsala hůř než to, když budeš práci ještě nějaký čas shánět.

Další odpovědi
Drap

Recept na to neni. Buď svá, v pohodě, raději nelži a nevymýšlej si. Dost důležité je být v dobré náladě, pokud možno se usmívat. Dobré taky bývá, zjistit si předem něco o firmě. Pokud má firma stránky, tak to nebývá složité.

Michal Kole

Na tuto problematiku má každý server zabívající se inzercí práce či pracovní agentůra nějaký „článek“.

Bohužel jsou rady dost obecné a dost záleží co je to za profesi a jak je náročná.

Něco jiného je uklízečka v plaveckém bazénu a něco jinýho je ředitelka plaveckého bazénu.

Hlavně je důležité co umíš a tvoje osobnostní vlastnosti, např. asertivita, tolerance, odolnost vůči stresu, …

Já osobně bych pohovory zakázal a nařídil zaměstnavatelům zaměstnat KAŽDÉHo kdo pracovat chce, aby nebyli výmluvy nezaměstnaných, že je nikdo nechce.

hanulka11

Hlavně buď klidu a pohodě, otázky???,tak to budou různé a připrav se i na všetečné a hlavně si nevymýšlej – vše vyjde najevo. Buď přirozená a dej znát , že jsi ochotná stále se učit nové věci . Držím ti palce .
To je tvůj první?
Dcera jich prošla asi osmdesát než našla dobré místo a to mi právě říkala, že dostala 200otázek a takové nesmysly – že ji určitě nevezmou . Nakonec právě zde zakotvila .

Damiana

Doporučuji ti zaručený fígl. Nenápadně se vetři na potenciální pracoviště o pár dní dřív, než tam pujdeš oficiálně. Nasaješ atmosféru, okoukneš oblečení a celkovou image lidí – to je hodně důležité a pomůže ti to. Chce to sice trochu drzosti a štestí, ale budeš se pak cítit mnohem jistější. Právě vhodné oblečení totiž bývá kamenem úrazu. Lidé se často snaží příliš vyfešákovat nebo naopak zastávají pohodlný názor: Na nic si nehraju ne? Oblečení a celkové vystupování, tzv. První pohled – to hraje velmi podstatnou roli.
Doporučuji pohodlný, ale elegantní oděv – pokud zaměstnání nemá předem jasný outfit kodex.
Panáček na kuráž také není nejlepší řešení – hlavně ne ochutnávat placku někde ve firmě na záchodě – nevíš, která tvá budoucí nadřízená vyleze z vedlejší místnůstky…
Pozor na nadýmavé jídlo předem. Nebo česnek, cibule a ryba – to máš vymalováno, to ti garantuji!
Na otázky neodpovídej zbrkle, snaž se vždy napočítat do tří a odpovídat uvolněně. Seď rovně, spíš na kraji židle, v tzv. pohotovosti (záludná jsou hluboká křesla, do kterých člověk zapadne). Usmívej se, ale nepřeháněj to. Nepomlouvej bývalého šéfa, buď vstřícná a nestyď se říct, co by firma tvým nástupem získala pozitivního. Nelži.
Musíš si věřit a být dobře připravená a pak to bude také vidět na tvém projevu. Přeji ti hodně štěstí. 🙂