Jak se připravit když chci mýt psa?

chci ho mít ale nevím co všechno si připravit na příchod hafana do domácnosti!

Nejlepší odpověď
chudst

Ja prvne chtel napsat „psi sampon“ anebo „detsky sampon“, ale jelikoz mate na mysli „mit“ ve smyslu vlastnit pejska, tak:

  • nejaky pelisek
  • obojek
  • voditko
  • nahubek
  • miska na vodu
  • miska na zradlo
  • nejake hracky pro pejsky
  • vhodne krmivo
  • a kdyz jsme u toho, tak nejaky ten sampon, kterym ho jednou za cas umyjete

A pripadne nejake desky na zahrazeni vstupu do mistnosti, do kterych si neprejete, aby tam pejsek nechodil. Za cas se to nauci a kdyz tam nahodou poleze, staci ho okriknout, ale ze zacatku doporucuju aby vedel, ze tam nesmi chodit, nejake desky. (Sololit, nebo treba i obycejnej karton.)

To je tak zhruba to zakladni.
Doplňuji:
A doporucuju si jeste o nem precist nejakou knizku, at vite, jak ho mate trenovat.

Další odpovědi
Drap

Mít místo, kde bude pes spát, nějaké vodítko, košík, misku a krmení.A nejdů­ležitější je uvědomit si že pes je závazek zhruba na 10 – 15 let, kdy se o něj nusím starat, venčit ho, krmit, taky cvičit a vychovávat. Po celou dobu, když někam odjíždím, tak se musí o něj někdo starat, a nebo ho musím vzít sebou.

Michal Kole

vycvičit členy rodiny na vstávání v 5 a venčení v jakékoliv meteorologické situaci (déšť, sníh, vedro)

zavést nepřetržité služby, aby byl někdo doma, aby venčil a pes nebyl zpočátku sám, než si zvykne na nové prostředí

nakoupit misky na granule a vodu

nakoupit granule a konzervy s masem

Koupit pelech

Koupit obojek, vodítko, košík

Uklidit z dosahu elektrické kabely, zapilovat ostré hrany, ukotvit lehký nábytek, na který by se mohl pes sápat a převrhnout ho

Nakoupit dezinfekci (savo) na otírání počůraných částí nábytku.

Koupit zásobu igelitových pytlíků na sbírání hovínek

iwetax

Připravte si místo, kde bude jíst, pít a kde bude spát. Pokud to bude štěně místo to kde nemá co zničit 🙂. Pokud bydlíte v bytě, tak připravte sousedy na to, že pár nocí bude štěně pískat a něco jim na usmířenou kupte. Kupte si prostředek na čištění koberců a něco kvalitního na vytírání. Taky upozorněte návštěvy, že teď už nebudou chodit do tak čisté a voňavé domácnosti.

Pokud budete mít štěně, tak ho hned první noc nechte spát osamotě , bude sice naříkat , ale to trvá tak čtyři dny. Pak už ví, kam se chodí spát a že spí samo, a jde si tam lehnou sám.

kamila44444

Tak nejhlavnější je,udělat si na pejska čas! a připravte:pelech
hračky
misky na jídlo a vodu
obojek a vodítko
kvalitní žrádlo např. large breed,pedigree
atd.Jestli je to chytré plemeno,aktivní tak by bylo dobré s ním chodit na nějaký sport doporučuji agility.Co je to za plemeno?

bubukaa

pelíšek, dostatek krmení, misku – jednu na vodu, jednu na granule, případně jednu na třeba nějaké maso, obojek podle velikosti, alepoň 2 vodítka – krátké a dlouhé, a nějakou tu hračku, hřeben podle srsti určitého plemene a šampon ,, ale opatrně psy na sobě mají určitou mastnotu kterou se chrání před zimou takže pokud je venku koupat jen pokud je teplo,, a také hodně trpělivosti při výcviku :) hodně štestí