jirka21kufr

Jak se připojit v linuxu (Mandriva) k wifi síti na netbooku ?

Když na netbooku dám v Mandrivě připojení k wifi, tak to napíše, že potřebuji ovladač z Windows, ale já nevím jaký. Poradíte mi?

Nejlepší odpověď
Bedy

Typický problém řady linuxových distribucí – nejsou ovladače. Většinou ej problém s tiskárnami a podobnými zařízeními, výjimkou nejsou ani právě notebooky/netbooky.

Osobně doporučuji se na celou Mandrivu vydlábnout a nainstalovat spolehlivější Windows. Pokud není ovladač, tak nic bohužel nenaděláte.

Na netbooku nejlépe fungují Windows 7 Starter (možná máte pod baterkou štítek), co tak mám vyzkoušené (nestalo se mi ani, že by na žádném netbooku nejel Windows 7).

Další odpovědi
anonym

nepoužívat mandriva, pokud jste začátečník instalujte distribuci kterou používá věšina linuxových uživatelů, získáte tak mnohem lepší podporu od ostatních uživatelů na fórech a problém s ovladačem patrně i zcela zmizí. instalujte odsud www.ubuntu.cz

arygnoc

skúste program drakxtools – a tam drakconnect.

nepíšete, aký máte nb, tudíž ťažko poradiť, kde by ste mohli ovládače stiahnuť.