erevin

Jak se připojit na internet přes modem?

Ahoj, mám doma nové připojení k internetu přes modem, ale chce to po mně heslo. Lidé od O2, kteří mi to udělali jsem se dozvěděla, že to heslo je WEP klíč, ale když jsem ho tam zadala, tak to pořád nefungovalo. Nevíte co dělám špatně?

Nejlepší odpověď
beer

Pracovníky, kteří ti to zapojili mělas požádat o zprovozuschopnění hned při instalaci!
Net od O2 nepoužívám, proto si zavolej jejich zástupce domů, ať ti to nastaví.

Další odpovědi
Mozeq

Heslo občas bývá nalepené zespodu modemu a jestli už správné heslo máš a nefunguje, nejprve si ověř, jestli ho zadáváš dobře… dodržet velká malá písmena, nemít hlavně zaplý caps lock atd… pak už bych to řešil z O2

cochee

Otázka je zmatená. Buď ta tvá krabička není modem, nebo to heslo není wep klíč. Takže nejlépe napiš údaj ze štítku krabičky, my už zjistíme, co ve skutečnosti tvůj „modem“ je a dál se uvidí. (Modem ke své činnosti žádný WEP klíč nepotřebuje.)

Ten malej telefoni kabel (RJ11) zapojíš do té malé dírky v modemu. Pak ten větší (RJ45) jeden konec do modemu a druhý do počítače. To by mělo být vše, ale občas je potřeba ještě něco nastavit v modemu. Do nastavení se dostaneš přes internetovej prohlížeč a kde zadáš do adresního řádku 10.0.0.138 Login je admin a heslo také admin.

anonym

Souhlasím s beerem, ve smlouvě je určitě i instalace u zákazníka. Prachy si určitě vzali.