LůcaDůcaPůca

jak se připojit mobilem k počítačové síti?

dobrý den, když si doma sdílím z velkého počítače internet (dávám vytvořit síť mezi počítači (síť ad hoc)) tak se na ni mohou připojit jen počítače do vzdálenosti 10 metrů. Mohla bych se na tuto síť nějak připojit mobilním telefonem?
Doplňuji:
to že je to do 10 metrů psali na pc když jsem sdílení vytvářela.
dobře, stačil by mi připojit jen jeden přístroj, ten mobil, ale když se dívám tak to ten mobil prostě nenajde, ani na ntb, když jsem na síť byla připojená, nebyla ikonka wifi (těch pět čárek podle toho jak silné připojení je), ale byly tam 3 propojené počítače, což už samotné znázorňuje, že je toto sdílení pro pc. Myslela jsem, jestli neexistuje nějaký program, který by mi pomohl, abych se připojila z mobilu.

Odpovědi
anonym

  1. síť AdHoc je propojení pouze dvou zařízení – nelze připojit třetí
  2. „do 10 m“ – ??? – proč? – připojit se můžeš na takovou vzdálenost, na jakou se ty počítače ´uvidí´
  3. i telefon můžeš připojit AdHoc – stejně, jako počítač

___
Po potřebu vytvoření sítě, do níž připojíš více zařízení (počítačů, telefonů) je výhodnější router (buďto jako ´mašinka´ zvlášť a nebo SW router v jednom z počítačů).
Doplňuji:
dobře, stačil by mi připojit jen jeden přístroj, ten mobil, ale když se dívám tak to ten mobil prostě nenajde, ani na ntb, když jsem na síť byla připojená, nebyla ikonka wifi (těch pět čárek podle toho jak silné připojení je), ale byly tam 3 propojené počítače, což už samotné znázorňuje, že je toto sdílení pro pc. Myslela jsem, jestli neexistuje nějaký program, který by mi pomohl, abych se připojila z mobilu.

Když jsi vytvářela to původní připojení, udělej i toto (pro telefon) úplně stejně.
😉
Jen – podle toho údaje „do 10 metrů“ bych soudil, že propojení není wifi, ale BT.
___

NikkiHeat

Já se připojuju pomocí kabelu, na telefonu mám nastavenou tzv. internetovou propust. Cvrliká to slušně.

HOLAS

add NikkiHeat. internetovou propust mají jen HTC telefony (co vím)

Já osobně jsem to zkoušel na samsungu S5570 přes USB kabel. ale ikdyž jsem našel program, rootnul tel, a zprovoznil net v mobilu, tak jel jen HTTP a HTTPS protokol, čili web jel, ale google play nejel, icq taky ne. s Ad-Hoc se mi to taky nepodařilo. Neumím poradit, ale toto jsou mé poznatky :)