vita

Jak se připojit k internetu?

Ahoj. Mam Nokii C2–01 kde od O2 využívam internet v mobilu zdarma,otazka je ,jestli nejak přes kabel mohu internet z mobilu použit i v notebooku,třeba na cestach a tak…Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Stačí propojit kabelem s USB noťase, na telefonu pak zvolit použití jako modem a jedeš net přes mobil.
Pozor ale, za krátkou dobu jsi na FUP (načítání velkého množství dat) ☹
Praxe
Doplňuji:
Pokud má NTB bluetooth, lze totéž provést i bez kabelu.

Další odpovědi
Bedy

Pokud máte nízký FUP limit, doporučím prohlížeč Opera (je i v Portable verzi, která je bez instalace). V té Opeře si pak zapněte Oopera Turbo, což je funkce, která dokáže docela dost ušetřit data – různé animované obrázky (zpravidla reklamy) skryje, ostatní obrázky zkomprimuje, atd. Výborná funkce.

Akorát nevím, jeslti to půjde přes bluetooth, každopádně doporučuju nainstalovat program Nokia Suite, přes který si tu funkci modem zapnete a do počítače nainstalujete a můžete surfovat.

A nebo pokud chcete mobilní internet se slušnou rychlostí a bezkonkurenčním FUPem, doporučím Vám U:fona, který nabízí i internet na kredit za zajímavou cenu.
Za necelé tři stovky dostanete internet o rychlosti nějakých 600kb/s (záleží na vytížení, můžete se dostat teoreticky až na 3,1Mb/s) a s FUPem 8GB na měsíc (což máte FUP nějakých 270 MB na den).

A nebo za necelé dvě stovky dostanete to samé, akorát FUP tam je 1GB na měsíc (což je nějakých 33MB na den).

U internetu na kredit je FUP 1GB na den a cena je 9,90Kč za hodinu nebo 29Kč za den. Internet na kredit je bez paušálu a bez smlouvy.
Více na http://www.ufon­.cz/cs/internet/in­ternet-do-notebooku

Zdroj: http://www.ufon­.cz/cs/internet/in­ternet-do-notebooku

briliant

Myslím, že to nejde, ale na stopro si jistý nejsem.

anonym

Upřesním Beera, netový prohlížeč v nastavení osekej o obr apod., nejlépe navolit TXT verzi pro zobrazení, rychlejší přenos a hlavně nevyčerpáš FUP velmi rychle.

strapanka

Beer ma pravdu, ide to oboma sposobmi. Tretim je, ak si vies bezdrotovo spravit z dostupnych zariadeni vlastnu siet.

ADSL.cz

Pokud chcete využívat internet v noteooku, je lepší si pořídit internet na cesty, který má vyšší FUP. Do konce prosince je mobilní internet v akci viz. odkaz http://www.ad­sl.cz/produkty/o2-mobilni-internet-m