Avatar uživatele
kecalka

Jak se přimět něco dělat?

Jak se přimět něco dělat? asi trpím prokrastinací :(
Doplňuji:
no jo, ale když mám na to celý den, tak se nemůžu k ničemu dostat, to nepříjemný odkládám na později, protože nevím co s tím tak to nechci teď řešit…achjo

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, hanulka11 před 4803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Prokrastinace je výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové často popisují takové chování jako mechanismus pomáhající jedinci vyrovnat se s úzkostí spojenou s výkonem dané činnosti. Podle některých vědců jsou kritéria definující prokrastinaci následující: je kontraproduktivní, zbytečná a zdržující.
Takže pokud by se jednalo o nemoc, tak za psychologem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak to ji trpím i já,nakonec se vždy tak nějak dokopu!!

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/pro­krastinace

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Já si vždy řeknu že za mě tu práci nikdo neudělá a když si to udělám dnes o to budu mít zítra méně práce.Musíte se nutit nesmíte to oddalovat pak se toho nahromadí více a je těžké to vše pak zvládnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Já si vždycky říkám… co můžeš udělat zítra -udělej si dneska a budeš mít zítra míň práce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

No jo, tím trpím taky. Ale bojuju 🙂.

Důležitá, veledůležitá je motivace.
Pokud něco opravdu chci, tak je jasný, že pro to něco udělám. A co nejdřív. Tedy pokud to opravdu chci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Hlavně nenechat se vyprovokovat k neuvážené činnosti. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Kdo nic nezkazí, bude pochválen. Naprostá většina činností má snahu vyřešit se sama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nenech si skákat kolem zadku a poznáš,že se do týdne z toho vzpamatuješ,když budeš hladový,podchla­zený,ve špinavém a v bordelu!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Ty nepříjemné záležitosti se samy nevyřídí, jen se budou hromadit a vracet. To pak vede k čím dál větší nechuti se jimi zabývat. Stanov si, kde začít, a postupně se jich cíleně zbavuj. Nenech to dojít do stádia, kdy se to všechno navzájem zablokuje, pak už je to na Chocholouška.

Zlí jazykové by o tobě mohly posléze hovořit nelichotivě a spojovat tě s neochotou, nespolehlivostí a leností.

Je dobře, že si to dokážeš uvědomit a hledáš, jak z toho ven.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Problém, který se do třiceti dnů vyřeší sám, si nezasluhuje pozornost :{DD>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Myslím si, že čím více si to budete říkat, tím více to budete pociťovat. Měl jsem podobný problém, ale vyřešil jsem to tak, že jsem nechuť pozoroval, jak se vyvíjí během toho, co jsem začal např. s tím úklidem… Prostě začít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Já to řeším tím, že se s rozběhem kopnu do zadnice.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek