Jak se přihlásit do Windows XP když vyžaduje po reinstalaci vstupní heslo?Které nikdy na mém PC nebylo.

Dobrý den, stala se mi velmi nemilá věc. Po pádu Windows XP se mi hardisk vubes nerozjel a vyskočilo hlášení že je windows nefunkční. Pak vyskočilo nové hlášení Opravu lze provést po stisknutí klávesy R.Toto jsem provedl a proběhla nová instalace windows z CD. Jenže po dokončení instalace a restartu PC se zobrazilo přihlašovací okno s účtem podmíněné heslem, které nikdy v mém PC nebylo zadáno. Takže nevím jak toto obejít abych se mohl konečně dostat na windows a zjistit o co vše jsem reinstalací přišel.Pomozte prosím, jsem již zoufalý.

Nejlepší odpověď
chudst

Napadaji me tri veci: klasicke- 1234
Pripadne: Demo1234
A snad jeste vlozit seriove cislo.
(DOPLNĚNO: zkuste radu od „Co“. Ja sam jsem XPcka mel kdysi; ted dlouho jsem pouzival Visty a sedmicky.)

Nicmene heslo i uzivatele byste si mel zvolit sam. Coz je divne. Nezvolil jste skutecne pri instalaci zadne? Pokud ne, nasel jsem vam na to program, zkuste se na nej podivat: http://pogostic­k.net/~pnh/nt­passwd/ anebo sem: http://marwin.e-blog.cz/?p=181

Další odpovědi
Hlada

Že by Windows chtěly heslo, které nebylo nikdy zadané je divné. Nebude pokračovat instalace bez zadání hesla? K prolomení hesla se dá také použít Oph crack XP Live CD. Zkusil bych nabootovat z instalačního CD a zadat opravu R. Většinou to ale nepomůže. Jestli chcete zachránit data, bylo by lepší nainstalovat systém na jiný HDD a z tohoto se pokusit o záchranu dat pomocí některého recovery programu.

Co

Prosímvás. Implicitní heslo na XP bývalo „administrator“. Že by tomu dnes bylo jinak?

Michal Kole

A není to heslo nastaveno výrobcem PC v instalačních souborech ?
Máte krabicovou verzi nebo OEM od nějakého velkého výrobce (Acer, HP, Asus, …) ?