Koša

Jak se při běhání přestat dusit?

dobrý den chtěl bych se zeptat,jestli by mi někdo neporadil.Jsem volejbalistka a na soustředění a na treninkách pořád jenom běháme .Ale když je teplo nemusí být horko prostě trochu vyšší teplota tak se při běhu začnu po chvíli dusit .Stahne se mi hrdlo a nemůžu se nadechnou jenom straně málo tak se anažim nadechovat víc jako dýl ale moc to nepomáhá pořád skoro nic nevdechuju.Taky to strašně bolí (krk a plíce)a strašně při to sípu.Prosím pomožte.

Odpovědi
marci1

Doporučuji navštívit lékaře a nechat si udělat testy Ige, můžete být alergička.

mosoj

Jasná bronchitida.

ivana525

Nemusí to být nic vážného, mě se taky v teple stahují průdušky. Já jsem to vyřešila tak, že běhám ráno, ještě než je teplo. Jinak doporučuji na chvíli zastavit a jít, uklidnit se a jakmile to půjde, zase se rozběhnout. Dýchat pravidelně, nádech nosem a výdech pusou. Jestli to ale nepomůže, tak určitě navštívit lékaře.