TyksiQ

Jak se převádí směrový na normalovy vektor?

Zdarec nevíte jak se to dělá v prostoru, mám třeba s=(1;5;2) jak z něho udělat normalovy vektor? Diky za vase odpovědi.

Nejlepší odpověď
a623682@drdr

Nelze, „normalovy“ vektor ke smerovemu vektoru je rovina. Takze takovych „normalovych“ vektoru je nekonecne mnoho.

Další odpovědi
Quimby

To není tak jednoduché, protože v prostoru není jen jeden, ale je jich celá rovina, takže neexistuje jen jedno řešení.
Pokud chceš aspoň nějaké řešení, tak by to šlo tak, že si vymyslíš libovolnej jinej vektor, např (1,0,0) spolu se směrovým vektorovej součin.
Každopádně nenapadá mě případ, kdy by to bylo v praxi potřeba.