Avatar uživatele
Luděk K

Jak se převádí motohodiny (mth) na kilometry (km) ??

Někde jsem zaslechl,že 1 mth je cirka 60 km , ale nikde jsem k této otázce nenašel nic.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3390 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jáára

nijak.
motohodiny máš třeba na sekačce, ještěrce, na jiném zařízení… to nemá s délkovou mírou nic společnýho.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nijak – žádný takový převod neexistuje, nelze provést…
😉
Kolik kilometrů najede bagr, který 1000 mth bagroval???
___
Jde o výkonovou normu pro stroje, jejich převážnými výkony není ujetá vzdálenost (a vrámci mth výrobce např. nařizuje servisní intervaly).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

tohle se nepřevádí. nelze to míchat.
příklad jelikož dělám na bagrech tak udělám např. 8mth za směnu ale najezdím ani ne půl km, proto to nejde míchat. Mth jsou u strojů,pil a strojů které prostě moc nejezdí a pokud ano tak někde po stavbách,zahradách atd..
Rozdíl je právě v tom abys věděl po jaké době dělat servis,měnit filtry,oleje atd.. U auta to poznáš dle najetých km,u těchto strojů podle mth.
Taky když kupuješ použitý sroj třeba bagr, tak píšou kok má najeto a to se udává právě v mth.Podle toho se pozná co to má zasebou.

nelze ale tyto dvě veličiny míchat ani převádět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Motohodiny vpodstatě určují jak dlouho motor běžel při určitém zatížení=>pokud jedeš palbu na úseku 10 km,najedeš určitý počet motohodin/nebo „motominut“…pokud pojedeš stejný úsek jen tak piánko,nebudeš motor tolik zatěžovat,výsledný počet motohodin bude jiný(nižší).Nes­lyšel jsem o žádném univerzálním vzorci na přepočítání vztahu mth/km…
jedna motohodina – Mth = sto tisíc otáček klikového hřídele motoru

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Luďku, slyšel jste blábol. Já natočím asi 60 motohodin na VZV za měsíc, a neujedu ani 1km.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Luděk K

V současné době již s digitálním počítáním mth je jedna mth za jednu časovou hodinu. Prostě stačí aby běžel hodinu a naskočí 1 mth

před 3390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luděk K

Myslím,že to nějak jde.....v dnešní době mají traktory běžně ,,náklaďácké" motory (např.: motor Iveco je New Holandu TL 90 a počítá jen mth).........Te­oreticky,když dám tento motor do náklaďáku,tak si potřebuji zjistit kolik má najeto..... Co Ty na to?

před 3390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Pokud se jedná o týž motor jednou v traktoru (mth) a podruhé v náklaďáku (km), pak si srovnej servisní intervaly obou strojů a můžeš si dovodit, že X mth v prvním případě odpovídá Y tis. km ve druhém…
Ale myslím, že i výrobce by se takovým ´přepočtům´ bránil.
😉
V obecném případě žádný převod mth <→ km neexistuje.

před 3390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luděk K

Dík za radu.To bude asi nejlepší řešení.

před 3390 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek