Avatar uživatele
vivatis

Jak se přestat stydět a být nervozní?

Určitě každý z nás je někdy nervozní a někdy se i stydíme.Jak se proti tomu bránit?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole, Evženie, Fienir před 4240 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Nedělat nic, za co by ses musel stydět. Pak taky nebudeš nervózní z toho, že ti někdo na něco takového přijde.
Ale ve zdravé míře je to naprosto přirozený stav strachu z neznámého a pocitu vlastní nedostatečnosti (nikoli ztráta sebevědomí, ale obava z případného selhání).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Ony obecné rady, jako se několikrát zhluboka nadechnout, podívat se jak místnost, kde bude „akce“ probíhat vypadá či jak to probíhá někdy nefungují. Záleží taky jaká jsi osobnost. Na někom se enrvozita neprojeví vůbec a je furt „happy“ a jiný je podělaný strachy jen z blbostí".

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

tréning pomůže :) chodila jsem na tzv. „komunikaci“ ještě na střední, kde jsme se učili jak správně vystupovat před lidma, jak stát, jak podávat ruku, jak se zbavit trémy a tak… měla jsem tenhle předmět jenom rok, ale musím říct, že to opravdu pomohlo :) už se mi ani tolik netřesou ruce ani hlas když něco přednáším před lidmi :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

S trémou se toho nedá moc dělat. Vím to z vlastní zkušenosti. Jen neustálá praxe a hodně „otloukání“ to trochu zlepší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KarolínaNovo

Já jsem byla taky dřív hodně nervózní. Se vším se dá něco dělat, když chceš. Mně hodně pomohlo, když jsem si vzala nějakou věc, třeba korálkové náramky, které si kupuji z https://www.mi­dorini.cz/koral­kove-naramky/ a soustředila jsem se na ně a pak jsem tolik nervózní nebyla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek