PlayStationa

Jak se praží káva?

Nic jsem bohužel pořádně nenašel :(

Nejlepší odpověď
JohankaDl

Takovej trošku spíš report, než popis činnosti, najdeš tady – http://www.oxa­lis.cz/prazir­na-oxalis/cz/t-471/ :)

Další odpovědi
elektrikář

Pokud máš zelenou kávu jde pražit i doma na sporáku. Naši jí po válce někde sehnali. A tak se pražila na velké litinové pánvičve, jinak průmyslová pražírna používá skoro stejný postup. Velká litinová pánev o průmněru 2 až 3 metry která se otáčí a káva se na ní prohřívá.Lopatka jí při otáčení promíchává. Jinak jsou i bubnové velko pražicí bubny.
Doplňuji:
Pražírna kávy ve Vídni mívá pro zájemce exkurze. Jistě bude mít na netu nějakou reklamu.

Michálek1245

Dobrý den, každá pražírna kávy si to dělá trochu jinak. To je potřeba říct. Prostě těch metod je hned několik. U nás je třeba pro mě osobně nejlepší pražírna kávy , která praží kávu s velkým ohledem na odrůdu, aby zrna zůstala nepoškozená a nevytratila se chuť. :) Takže ideálně se zeptejte přímo v kavárně nebo v pražírně, kam chodíte. :)