Rokio

Jak se pozná, že jde o hloupou otázku?

Někdy mám pocit, že hloupých otázek je strašně moc, dokonce více než hloupých odpovědí. Dozvěděl jsem se, že hloupá otázka může být i ta, na kterou je důležité znát odpověď a přitom je vznešená.

Moje otázka tedy zní, jaká jsou kritéria hloupé otázky?

Nejlepší odpověď
Quimby

Neřekl bych, že existují pevná kritéria. Spíše jde asi o to, že člověk zkrze položenou otázku zhodnotí člověka, který ji položil, a hloupou otázkou spíše myslíme(nebo alespoň já) hloupost tazatele.
Čili třeba řidič autubusu by se asi neměl ptát co znamená červená na semaforu. Ale dítě, které se učí chodit do školy a musí přecházet silnici by se na to zeptat mohlo a bylo by to v pořádku.
Takže hloupá otázka je asi něco co by měl určitý člověk se svým postavením/vzdě­láním už vědět. Ale pořád je lepší se zeptat než mlčet a nevědět.

Další odpovědi
dudu

Lidově řečeno, blbce lze poznat jen co otevře hubu., totéž většinou platí po přečtení úvodu psaného textu.

anonym

Někdy stačí nick, a je jasné, že otázka bude hloupá!

rouzi

Kdybych se zeptala nacokoliv, čemu nemusím rozumět, ale vy odpověď znáte,
znamená to že otázka je hloupá?
Nebo muj nick ti napoví? xxx barbakanxxx
Kde se bere ta ješitnost vás některých si myslet, že pouze vaše odpovědi,otázky jsou ty chytré?
xxxxxxxxxxxx
Rokio xxx mám pocit že hloupých otázek je strašně moc xxx :(Božemůj)

fcoop

Potřebuješ návod?
Smiř se prostě s holým faktem,že blb to stejně nepozná a chytřejší návod nepotřebuje.

Kelt

Neexistují hloupé ani chytré otázky. Vždy by se mělo na otázky odpovědět tak, aby to tázaného nepoškodilo, abychom mu neublížili, abychom se mu nevysmívali. My možná odpověď známe, ale on ne. Navíc je tolik otázek, které ani nebyly vytvořeny, na které se bojíme zeptat a nedokážeme je ani zformulovat.

mosoj

Kouknu a vidím.

Pro normálně vyvinutého a základně vzdělaného člověka, platí jakýsi standart znalostí. Už jenom takto se ptát je hloupé.

rouzi

Za poslední větu palec.
xxxxxxxxxxx