Avatar uživatele
Rokio

Jak se pozná rozdíl mezi vzdělaným a hodně kvalifikovaným žákem a žákem talentovaným?

Já jsem např. nadprůměrně vzdělaný a poměrně hodně kvalifikovaný žák v porovnání se zbytkem třídy. V psaní na klávesnici mám podmínky získat jedničku 2,7 těžší než moji spolužáci. Na pololetí jsem dostal z tohoto předmětu jedničku. Dále mi bylo nabídnuto, že až se budu probírat ekonomiku, tak přeskočím základy a budu se zabývat pokročilejší ekonomikou.

Tyto speciální vzdělávací potřeby nemám ale kvůli mému talentu (Moje IQ je průměrné a talentovaný žák také nejsem.). Mám díky tomu, že už mám školu, která je o poznání těžší než obor Prodavač, který se teď učím.

Naproti tomu jsou i žáci, kteří jsou talentovaní od přírody. Příkladem je moje bývalá spolužačka jménem Kamila z OA, která měla vždycky samé jedničky a nikdy se neučila. Své znalosti tedy neměla „našprtané“, ale získala je díky svému talentu, který nebyl daleko od geniality.

Zajímá mě tedy, jak pedagogové poznají rozdíl mezi talentovaným žákem a žákem s vysokou kvalifikací a nadprůměrným vzděláním oproti ostatním?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Marky Stark před 2587 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek