Daniel16

Jak se pozná kousnutí od černé vdovy?

Nejlepší odpověď
fcoop

Jed snovačky jedovaté je velmi silný a obsahuje nebezpečné neurotoxiny (jedy působící na nervovou soustavu). Málokdy je však smrtelný. Větší nebezpečí hrozí malým dětem, lidem se srdečními chorobami a starým lidem. U zdravého dospělého jedince vyvolá uštknutí, které je velmi bolestivé, do 10 minut příznaky otravy. Přicházejí návaly bolesti, křeče, zvýšený tlak, nevolnost a nechutenství. Člověku se hůře dýchá. Taktéž může dojít i k nepříjemným psychickým projevům, a to zejména k silnému pocitu strachu.

http://www.zi­vocich.com/clan­ky/upiri-travici-a-ukrutnici/d:sno­vacka-jedovata-nebezpeci-cerne-vdovy

Další odpovědi
gecco

Ledaže ji uvidíš, jak tě kouše…
😁
Ani na patologii její jed nelze s jistotou určit.

bolak

Pravděpodobně do druhýho dne chytíš svrab a zjistíš že ti chybí peněženka.