huxa

Jak se pozná dobrý a zlý člověk?

Například Breivik, všichni řeknou „jo, to je zlý člověk“, proč?
Pokud bych byl Breivikův syn a zabil ho, abych jej zastavil a on nikomu nic nemohl udělat, byl bych zlý člověk já? Co pokud by nechtěl zabít desítky lidí ale jen jednoho a nebo jen pár lidem ublížit a já jej zastavil jeho smrtí? Kde jsou hranice tohoto označování?
Doplňuji:
fcoop- To je super, ale naprosto mimo téma.

Nejlepší odpověď
fcoop

Úvahy,co by bylo,kdyby bylo něco,co ve skutečnosti nebylo jsou k ničemu.

Lidovým rčením:„Kecy jsou na h ..... ,ukázaná platí“ se chce říct,že za každého hovoří jeho skutky.

Charakter je to,co jsi,když se nikdo nedívá.

Další odpovědi
Drap

Dobrý a zlý člověk se pozná stejně jako pěkný a ošklivý člověk. Záleží z jakého úhlu a kdo to posuzuje

anonym

Relativita je ve všem .. každý z nás máme nepřítele který nás tvrdí že jsme špatný ale pravda je jiná .. každý z našich nepřátel má svého přítele. Každý je člověk a má vědomí .. a každý dělá pouze to co chce ..ale to co chce si člověk nevybírá ;) Každý jsme dobrý i špatný. Kdo podle vás rozhoduje o tom co je špatný a co je dobrý? Pokud člověk ,tak každý má jiný názor a co teprve jiný kultury! Neexistuje nikdo kdo o tom rozhoduje .. pouze zákony se pokouší rozlišovat špatný a dobrý činy ale zákon fyziky mluví jinak!! To co prostě jde udělat je povolené…

Kelt

Jak praví jedno přísloví, Není člověk ten, který by se zalíbil lidem všem. Dva mladí lidé mohou spolu se výborně bavit, například ve vlaku a každý sii o tom druhém řekne, že je to dobrý člověk atd. Pokud se tito lidé potkají jako fanoušci Sparty a Baníku, tak se budou mlátit a budou mít opačný názor, o tom, kdo je dobrý a zlý.
Nebo někdo udělá něco špatného, vidí to dva lidé. Jeden ho bude omlouvat, nic mu neřekne, druhý na něj bude křičet, třeba i zbije, pak si to dotyčný zapamatuje a už danou věc neudělá. A neudělá to proto, že byl potrestaný, takže ten, kdo ho zbil, nebo křičel, tedy zlý, udělal vlastně dobrý skutek, A mohl bych to rozvíjet dál.
Někdo je napaden a brání se, někoho zraní, zabije – je to zlý člověk?

anonym

no jedině poznat boha guda od dábela z pekla jako je třeba Lucifer