postcd

Jak se používá ureterální katetr u mužů/žen?

tedy kam se to konkrétně zavede a v kombinaci s čím se používá?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zavede se do močové trubice do které se nejprve vstříkne lubrikační gel někdy s malým množstvím lidokainu k mírnému znecitlivění. To je vše. Je to stejné jako při zavedení cévky.
Katetry mají různé průměry speciálně číslované.
Doplňuji:
U žen je to stejné, jenom kvůli délce močové trubice a neexistence prostaty o hodně snadnější.

Ujišťuji tě, že cévka je procházka rájem, proti zavedení resektoru ! průměr cca 1 cm a více, ale to tě uspí.

Další odpovědi
gecco

Ke zprůchodnění močovodů mezi ledvinami a močovým měchýřem – např. kvůli uvolnění ledvinových kamenů nebo pro ureteroskopii.