KatkaM

Jak se používá spirála na čištění odpadů?

Jak přesně se používá spirála na čištění odpadů? K čemu slouží klička na jejím konci?

Nejlepší odpověď
hanulka11

konec spirály zavedete tam -co chcete čistit a kličkou točíte doprava ,aby se spirála dostala co nejdál do odpadu- také jsem to dělala i wc jsem tak čistila – s dobrým výsledkem

Další odpovědi
jmhad

ten předchozí popis použití můžeš použít na širší potrubí,cca 80+ , do úzkého,třeba odpad z umyvadla je 40,odpad z vany 60,které ještě mívá různé zatáčky,se asi nedostaneš.Pak je lepší použít různé čističe nebo rovnou louh.

Sůwa

Hanulka dala přesný návod jen doplním, že jsou tenké spirály pro domácí použití, silnější spirály používané instalatéry na potrubí většího průměru a elektricky otáčené ( typ Rowo ). Odpady od dřezu a umyvadla ale s úspěchem čistím pravidelně krystalickým čističem „Krtek“, nebo „Fredy“, na odpad z vany, který je tvořen jen kolenem na odpadní trubce se mi osvědčil gelový čistič na př. WC NET Energy.