Avatar uživatele
TLW

Jak se používá slzný plyn k sebeobraně? Stříka se přímo d očí, nebo na obličej ? A máte s tím nejaké zkusenosti ?

Použití slzného plynu k sebeobrane

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Sandy, chudst, suaeda před 4602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Slzák ideálně do ksichtu, dráždí oči, útočník slzí a nevidí a dál dráždí i dýchací cesty, no zkrátka nic moc zážitek si jen trochu čichnout, dávku do ksichtu jsem zaplaťpánbůh nedostal. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sandy

Záleží, který sprej člověk použije, jsou dva základní druhy. Jeden vystřikuje paprsek spreje, je tedy důležité, aby se napadený trefil útočníkovi do očí na první pokus, než ho stihne přeprat. Většinou se prodává v balení s takovým malým světýlkem (něco jako leaser), který pomáhá s mířením. Na druhou stranu má svoji výhodu – je méně náchylný na rozptýlení při případném mírném větru, na rozdíl od toho druhého, který má charakter „mlhy“. Tím stačí mířit jen nějak zhruba do obličeje, cestu dál si už najde sám. Napadá mě přirovnání, že je to jako clin na mytí oken, tam se dá otočením zvolit mezi paprskem a sprejem. U slzných plynů si takhle ale volit nemůžete – máte ten druh, který jste si koupila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Tady něco informaci.
http://temneu­zemi.webzdarma­.cz/Obranne_spre­je/Obranne_spre­je.htm

Podmínkou nutné obrany je její přiměřenost – situace, kdy je obrana zjevně adekvátní způsobu a intenzitě útoku. Zákonné ustanovení o nutné obraně je poměrně stručné a nelze tak určit přesnou hranici přiměřenosti obrany. Nelze ji paušalizovat a je třeba se zaměřit vždy na konkrétní případ. Rozhodujícím faktorem je nejen samotné chování obránce, ale i ostatní prvky, jako je strach, poměr sil atd.

Praktický příklad: Je-li přepadena žena, která v obraně použije pepřový sprej, čímž útočníka paralyzuje, jde o obranu přiměřenou. Pokud by obrana pokračovala i poté, kdy je útočník zneškodněn, již o obranu nejde (například další užití spreje na zneškodněného útočníka, fyzické napadení ze vzteku). Takové chování je považováno za nepřiměřené a je trestné. Pro případ napadení se tak spíše naskýtá praktická, než právní rada: pokud je to možné, utečte, pokud to možné není, zachovejte chladnou hlavu a včas vyhodnoťte sílu útoku i sílu obrany. Pokud by došlo ke zranění, vždy je třeba ihned zavolat lékaře a policii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BandiOl

Pokud chcete dobrý sprej, pořiďte si pepřový sprej. Hlavní dělení je – mlhový (rozprach), nebo proud, který může bát obohacen pěnou.
Pro ženu bude asi nejefektivnější systém, kde ve stresu nemusíte dokonale mířit, t.j. mlha.
Snažte se zvětšit odstup od útočníka, pak zamířit pepřový sprej a stříkat ve směru útočníkova obličeje. Rozprach se mu dostane do dýchacích cest, na sliznici,…
Bližší informace – přes můj e-mail: bandiol@tiscali.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Kamkoli na obličej, ono nezbývá moc času na míření

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

ad Michal Kole:

právnící říkají:

obrana MUSÍ být přiměřena útoku (tedy nelze beztrestně útočníka zabít).

Z toho vyplývá, že zabít můžete (útočníka), až když budete zabit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

V případě nutné obrany (nejsem právník a nevím jak se to přesně říká), můžete útočníka bez trestně i zabít

!!!MYSLÍM TO v NADSÁZCE, NEBERTE MĚ DOSLOVA VÁŽNĚ !!!

Záleží jak to posoudí soud, nakolik to byla nutná obrana na kolik jste nebyla při smyslech v důsledku stresu. Bude se k tomu vyjadřovat několik soudních znalců z oboru psychologie/psychi­atrie, forenzní kriminalistiky.

Je to myšleno v situaci, kdy Vás někdo přepadne v bytě a vy na svojí obranu použijete nůž a nešťastnou náhodou muže bodnete, protože zloděj místo, aby couvl se na Vás vrhl, aby Vám nůž sebral.

Ústavní soud teď udělal v zabití pachatele trochu zmatek.

http://tn.nova­.cz/zpravy/cer­nakronika/pru­lomovy-verdikt-zabiti-zlodeje-je-vzdycky-vrazda.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chudst

Zkouseli jsme z kamaradem peprak – nechal jsem si ho asi se vzdalenosti metru a pul striknout do obliceje. Ma slova, ac se tak normalne nevyjadruji, nebudu ani opakovat – fungoval dokonale XD A dalsich par hodin oci desne svrbely a v nose jsem mel furt takovy divny pocit. Neprijemny zazitek.

před 4602 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek