MonkeyKing

Jak se postupuje, pokud rozvedený rodič zaplatí více, než má?

rozvedený rodič zaplatil za jeden měsíc větší částku, než má dáno soudem platit jako alimenty, ale pak následující měsíce nic neplatil a teoreticky si je tou větší částkou již zaplatil.
Bere se to tak tedy, že když rodič zaplatí více, že pak nemusí platit, nebo musí platit každý měsíc a je na něm, jestli dá víc?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Záleží na dohodě, právně má platit v daném termínu určitou částku. Pokud zaplatí více a poté méně, tou druhou platbou neplní povinnost mu uloženou. Ale jak říkám, po dohodě může předplatit. Např. bude v cizině a provést platbu by bylo složité, tak předplatí. Pokud je situace napjatá, je lépe se domluvit písemně nebo to alespoň písemně uvést.
Jinak se platba navíc považuje jako přilepšení pro dítě na které platí.
Taky emůžeš říct, že teď nezaplatím, protože minulý měsíc jsme byli s dítětem tam a tam a já mu platil to a to.