Jak se postavit k situaci,když vás někdo pomluví,nařkne neprávem??

co dělat,jak se postavit k situaci,když vás někdo pomluví,nařkne neprávem??
když člověk navíc neměl pravo cokoliv říct a začal se plest do věci do kterých mu nic nebylo,o něj se nejednalo.
a ještě ze sebe ten člověk uděla chudáka,nevinátko a prřed ostatními lidmi děla dokonalého,přitom ve skutečnosti,se chová uplně jinak,pomluví atd…
veskutěčnosti si připadám,že jsem nejhorší já-ten špatný člověk,nic jsem neřekl…je to více jak pul roku,co se to stalo.a ten dotyčný člověk,který mě nařkl,zavinil to tak neřekl,ani pul písmenka…příjde mi to nefér vuči mě…

Nejlepší odpověď
kropitko

Připomíná mi to situaci,když jsem se rozvedla. Manžel od nás odešel k mé nejlepší kamarádce,už je to tři roky a pořád mě pomlouvají,oba…a to jsem se přestěhovala,vda­la,vůbec mě nezajímaj,s těma ostatníma lidma,jsem se přestala stýkat a myslím si o nich své..Když jsou lidé zlý a hloupý,tak je to nejhorší kombinace špatných vlastností. Snažím se to přehlížet,jen si tak říkám,kdyby si ty šmejdi v první řadě zametli před svým prahem…:-)

Další odpovědi
Klarisa

Stalo se mi to samé,nic už nenaděláte.Já osobně jsem šla si to vyříkat a stejně mi to nepomohlo,dodnes jsem ta špatná, ti lidé se mi vyhýbají už několik let a ten kdo to zavinil je s těmi lidmi velký kamarád.Mrzí mě to,protože jsou to příbuzní.Dobrý člověk je na tom bohužel hůř než darebák,ale já mám čisté svědomí.Oni ví,že mám pravdu,ale nikdy to nepřiznají.Ne­myslete si,že jste ten špatný,vy víte,že nejste a pokud to ti lidé nepochopí nemá cenu se s nimi bavit.Hrdě bych kolem nich chodila a usmívala se.Kvůli nim se netrapte,akorát z toho onemocníte.Ne­myslete na to,vymažte to.Já to tak udělala a jsem v klidu.

Vladislav

Proti pomluvě je těžká, skoro nemožná obrana.Jestliže seženete svědky(předem si zajistit jejich svědčení)tak potom je možnost obrátit se na přestupkovou komisui,které jsou u městských úřadů.Bez svědků však nemá cenu cokoliv podnikat.Zaručeně působí,když si z pomluvy nic neděláte.

Zdroj: Vladislav

Michal

Nevšímejte si toho a zůstaňte klidná.