Jak se poskytuje první pomoc při tonutí?Kolik vdechů na kolik stlačení hrudníku?

Nejlepší odpověď
anonym

Vdechy se už,podle lékařů,neprová­dí,ale stlačení hrudníku ano.

Další odpovědi
sara-sara

Souhlasím s barbakan. Ještě doplním – hrudník by se měl stlačit zhruba 100 x za minutu.

mosoj

Při první pomoci při tonutí se nesmí zapomenout odstranit vodu z úst.
Jinak se již na vdechy neklade takový důraz ale pouze za předpokladu !!! že odborná pomoc přijede do těch 15 – 20 min!!! Daleko důležitější je udržet prokrvení mozku masáží srdce ( stlačováním).