Michal Kole

Jak se posilují mobilní sítě?

Jak operátoři O2, T-Mobile, Vodafone posilují mobilní sítě na vánoce, velikonoce, silvestr, aby zvládli větší nápor volajících?

Nejlepší odpověď
xVinc

Každá základnová stanice má v praxi vyhrazeny 1 nebo 3 kanály. Posílí se tím, že se umožní použití dalších kanálů. Může se také zavést kodek, který „více“ komprimuje hlas, tzv, half a full rate.
V případě koncertů a velkých akcí se často používá menší "mobilní BTS pro zvýšení kapacity