ReHu

Jak se pohybují ceny sádrokartonu? Materiál + práce. Přibližně za m2. Jen rovná stěna. Díky.

Doplňuji:
Michale, já se ptám na sádrokarton, ne na elektriku. Žádná elektrika tam nepovede.
Nebude tam ani voda. Pro instalatéry.

Nejlepší odpověď
Vseznalek88

ReHu: Není sádrokarton jako sádrokarton. Je to jako když se zeptám kolik stojí osobní automobil.. jen 3 dveřový.
Záleží jestli bude jednostranná, oboustranně zaklopená, obyčejně zaklopená, dvojitě zaklopená ( kvůli lepším akustickým vlastnostem) z 10mm desek z 12,5 mm desek. Jestli bude z rastru ocelového tl 75 nebo 100 mm nebo rastru dřevěného, jestli bude namáhaná vlhkem ( desky do vlhkého prostředí) jestli nebude v podkroví ( desky s požární odolností) .....
Takže takhle od boku se dá říci, že m2 bude stát cca od 300,– Kč + DPH do 480,– Kč + DPH

Michale: to co píšeš je absolutní nesmysl. Odvod tepla je v SDK konstrukcích možná lepší než ve zděných konstrukcích ( tepelná vodivost plynosilikátových tvárnic je 0,096 W/mK a vzduchu tuším že 0.0250 Prostě obě hodnoty se limitně blíží nule).
Krabice do sádrokartonu je stejně velká jako krabice do zdiva, takže strojek se ti bude osazovat uplně stejně. Ale věř že elektrikář radši bude tahat kabeláž sádrokartonem, než aby frézoval nebo sekal drážku do zdiva a pak tam sádroval krabice a kabely…

Další odpovědi
Michal Kole

jako elektrikář musím, říct, že v sádrokartonu je elektrika maličko problém, protože je blbý odvod tepla vznikající ve vodiči průchodem elektrikcého proudu.

Buď budež mít v zásuvce 4mm2 vodiče (při 16 A jističei) a když bude zásuvka smyčkována tak tam těch drátů budeš mít 6 a elektrikář ti bude nadávat, že se mu to bude blbě dělat a nebo budeš mít na zásuvky je 10 A jistič a normální 2,5 drát

cukrar

Rehu, cena za metr obkladu SDK je od 130–150Kč za metr komplet matorš.
Za práci okolo 100Kč za metr, dle velikosti a složitosti.