amelie95

Jak se počítají roky u koní?

Jak se u pejsků počítají x7, tak jak se počítají u koní?
Doplňuji:
Tak když je koníkovi už 20 let, tak proč se říká, že už je starší? (starý)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Stejně jako u lidí.
Protože koně se obvykle dožívají 20 – 25 let, výjimečně až 30 let.

Další odpovědi
MacChill

Dá se to vypočítat podle délky života koně, ale to se liší v závislosti na plemenu a způsobu života, já bych počítal zhruba 1 lidský rok = 3–4 koňské roky

Drap

První, druhý, třetí, čtvrtý potom pátý, šestý… atd.

kapka

Pokud bych měla nutkání přepočítávat věk koně na lidský, udělala bych to asi jako MacChill. Ale řekla bych, že se lidé od koní takovými otázkami moc nezabývají, ještě jsem se s tím nesetkala. U psů jo, tam se to řeší furt.
Otázka je, jestli by u koní fungovalo, že třeba dvlouletý kůň je na lidský věk šestiletý nebo osmiletý, nevím, nevím. Asi by se to mělo spíš počítat podle nějakého koeficientu, který bude v mládí koně jiný než ve stáří. Ono je to tak ostatně i u psů, věk sedm let lidských = jeden rok psí je také jen orientační.