Kapicka

Jak se pocitaji metry ve zlomcich?

Tak napr. 75cm =___m jenze ma to byt vyjadreno zlomkem v metrech a vysledek je tedy 3/4 a potrebovala bych nejak dokopat k tomu vysledku nevite?Predem dekuju
Doplňuji:
No jo no,ale jak pak dal aby nam vysel vysledek 3/4?

Nejlepší odpověď
Pájo

75 cm je 0,75 m.
ve zlomku je to např. 75/100

zlomek 75/100 se vykrátí až na 3/4

čitatel (nahoře) i jmenovatele (dole) vykrátíš (vydělíš) 25.

Další odpovědi
Blizna

75 cm (píše se tam mezera, mimochodem)… předložka centi znamená setinu a ze základní školy se učí převody jednotek. Když něco na metry, tak to z cm na m dostanu vydělím číslem 100, tj. 75 cm dělím 100 a mám 75/100 ale už v metrech. Je jen drobný krůček od toho vydělit upravit zlomek do základního tvaru, tj. 3/4 m.

WeeBear

Mám dojem, že to lidi přede mnou vysvětlili dost dobře.

Vyzní to hnusně, ale pokud ve škole berete příklady tohoto typu, tak si je vhodné procvičit aspoň základy zlomků:
1/1=(jedna celá) celek (100%)
1/2=jedna polovina (50%)
1/4=jedna čtvrtina (25%)
1/5=jedna pětina (20%)

Pokud to vyžaduje vyučující podle daného postupu, tak je nejlepší se řídit tím, který máš v učebnici, přecejen učebnice jsou od toho, aby se do nich člověk sem tam koukl..

huc025

Dobrý den. Dobrý tip. Učebnice jsou od toho, aby nám v tom pomohli. Ale co když to v té učebnici nemáme. Pak to tu nenajdeme. Já jsem nepochopil, jak se k výsledku dopracujeme. Pokud by někdo věděl, jak se k tomu přímo dopracovat. Tak napište.