Zbynas

Jak se počítá vzdálenost, pokud firma nabízí dopravu do x km zdarma?

Když si objednám něco do 10 km, mám automaticky dopravu zdarma. Nejkratší možnou cestou po silnici je to 11,5 km, vzdušnou čarou je to 8,6 km. Na webu neuvádějí, jak se tato vzdálenost počítá. Jak to je tedy dle zákona? Dle mě je je to do okruhu vzdušnou čarou, což splňuji. Nebo se mýlím? Mám na to nárok? Děkuji předem za kvalifikované odpovědi :)
PS. na webu nejsou žádné smluvní podmínky apod., ani žádné bližší informace o kalkulaci. Děkuji.
Doplňuji:
A upravuje to nějaký zákon? Názory jsou mi k prdu, hledám znění zákona …

Nejlepší odpověď
zzzzz

To co firma nabízí, to by měla nějakým způsobem i ve smluvních podmínkách vysvětlovat.

Není zákon jak se to počítá, je to na tom jak si to ta firma nastaví ve smluvních podmínkách.
Doplňuji:
právní normou jsou ty smluvní podmínky firmy.

Další odpovědi
dnb

Těch 10 km se počítá vzdálenost jakou se dostane zásilkové vozidlo k tobě, čili po silnici. Kdyby se měla brát v potaz vzdálenost vzdušnou čarou, nejspíš by ti museli zásilku dopravit helikoptérou…

setapouch

Jestli ti jsou názory k prdu, zaplať si právníka. Ovšem řekne ti totéž, co ses dozvěděl zde.