JajaJ

jak se počítá věk u psa?

Nejlepší odpověď
Agneta

1 : 7 ! První rok se nepočítá, a pak každý rok je 7 let :D

Další odpovědi
WoIfy

Záleží na rase psa: menší plemena se obecně dožívají vyššího věku, než plemena velká. Rovněž jsou různá plemena náchylná na různé nemoci a vady.
Záropveň také platí, že v různém věku pes stárne a vyvíjí se rozdílným tempem.
Přesnější výpočet získáš podle různých algioritmů.

V odkazu uvádím jednu z mnoha kalkulaček pro výpočet věku psa. Zde např. postačuje věk psa, a jeho váha. Samozřejmě se počítá běžně živený pes (bez nadváhy atd.).
http://www.jak­spocitat.cz/vek-psa/

Popřípadě zde je rovnou tabulka 🙂
http://www.muj-pes.cz/zivot-se-psem/prepocet-veku-psa-na-lidske-roky-604.html

jáára

od štěněte.
nikdy sem nepochopil to přepočítávání. jako že 1rok je sedm psích. ne, nechápu. Lišce bude v dubnu osm. tak počítám já

marci1

Rasa a násobitel k lidskému roku:

Jezevčík 4,32
Border teriér 4,47
Lhasa Apso 4,49
Shi tzu 4,78
Whippet 5,30
Čivava 4,87
Westík 4,96
Bígl 5,20
Knírač 5,46
Kavalír King Charles španěl 5,77
Mops 5,95
Francouzský buldoček 7.65
Kokršpaněl 5,46
Retriever (Labrador) 5,74
Zlatý retriever 5,74
Stafford 5,33
Anglický buldog 13,42
Německý ovčák 7,84
Boxer 8,90
🙂
http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/78502-jaky-je-skutecny-vek-vaseho-psa-lidova-moudrost-neplati/

anonym

1 lidský a psích 7 je odvozeno od fyzické vyspělosti a dospělosti žijícího tvora,samozřejmě je to statistický náhled nikoliv individuální.

valerietunov

První rok-15 let
Druhý rok-24 let
A pak to jde už asi po 4 letetech až do smrti ale jinde píší že první rok je rovný 18 a pak to jde už po sedmi a ti největší lajkové si stojí za svým a mluví o sedmi ale je to i podle plemena …