Andy.vlk

Jak se počítá věk u papoušků?

U psů je náš jeden lidský rok 7 let. Kolik let je ale jeden rok u papoušků ( v tomto případě se jedná konkrétně o amazonského)? Jedna kamarádka, která tohoto papouška má mi totiž říkala, že se dožívají až 60 let a tak bych to ráda věděla 🙂.

Nejlepší odpověď
Dom Tailor

U papoušků to je stejně jako u lidí, opravdu se dožívají spousty let a když je o ně dobře postaráno, dožívají se třeba i víc jak 60 let, asi platí, že čím větší paopušek, tím delší potencionálně má i život… Takový papoušci jsou mazlíčky na celý život…

Další odpovědi
dědapetr

Mezi ptáky, chovanými v zajetí se nejdelšího věku dožívají papoušci. Ti dosahují někdy až 140 let života. V pokročilém věku vypelichají a ztrácejí paměť, jako lidé.

Zdroj: http://www.ifau­na.cz/clanek/ruz­ne/jak-dlouho-ziji-zvirata/950/