MadAnnie

Jak se počítá svátek u neschopenky?

Od pondělí jsem dostala neschopenku a do práce jdu až v úterý. Jak je to s výpočtem náhradní mzdy? První tři dny jsou zdarma, tzn. že do prvních tří dnů spadá i svátek (1. května). Znamená to, že skutečně za svátek nedostanu náhradu mzdy (jako 3 dny pracovní neschopnosti zdarma)? A počítá se proplácení části mzdy u neschopenky i u víkendů nebo jen pracovní dny? Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
brillant

Náhrada mzdy přísluší jen za dny, které pro konkrétního zaměstnance měly být původně pracovními (v tom se liší od nemocenských dávek), nicméně denní náhrada mzdy je v průměru vyšší než nemocenské dávky.
Za první tři dny pracovní neschopnosti, které měly být pro zaměstnance původně pracovními, náhrada mzdy nepřísluší.
http://wiki.ak­tualne.centrum­.cz/finance/ne­mocenska-2013-vypocet-a-neschopenka/

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=nes­chopenka+2013&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

ivzez

Připadne-li do prvních 3 neplacených dnů neschopnosti svátek,
nenáleží za něj náhrada mzdy, protože Vám neodpadne pracovní směna kvůli státnímu svátku. (V té době nemůžete pracovat kvůli nemoci.)