cvikra

Jak se počítá sledovanost TV programů?

kdo spočítá že program sleduje tolik a tolik účastníků

Nejlepší odpověď
Terryle

Může se to dělat dotazníkově (osobně nebo po telefonu, ptají se vás, na co jste se koukal včera apod), ale to je spíš okrajová a zastaralejší metoda.
Víc se využívají peoplemetry. Vybere se vzorek lidí, ti dostanou domů krabičku, daj si ji k televizi a když ji jdou pustit, cvaknou zároveň na krabičce, kdo a na co se kouká. A až se dokouká, tak to vypne (nebo se to vypne samo, nejsem si jistá – nikdy jsem to neviděla). Aspoň takhle nějak nám to popisovali ve škole :o)

Další odpovědi
RomanP

Pracovníci televize objíždí republiku a koukájí lidem do oken na co se zrovna ta či ona domácnost kouká

Miroslavst

Toto přesně vysvětloval Železný, ředitel TV Nova každou sobotu, když ukazoval svoje koláče.
http://img2.kom­post.cz/images/i­mages45/obr_63795­.jpg