Patricccie78

Jak se počítá průměr známek? (ve škole)

Odpovědi
anonym

Jako jakýkoli jiný aritmetický průměr – součet prvků (členů) množiny dělený jejich počtem.
;-D

Pepa25

Prostý aritmetický průměr.

Questman

Záleží jak kde.
Třeba na některých středních je to dělané procentuálně a některé si vytváří i vlastní známkovací vzorce (u jednoho jsem se docela zapotil, než jsem ho rozluštil :D )
Ale pokud se ptáš na ZŠ, tak jak říká mowla :)

da ny

Jak se počítá průměr viz. mowla.
Někteří kantoři se prostého průměru při hodnocení nedrží!
Písemná práce, testy, seminárky, referáty apod mají na ZŠ i SŠ jinou náročnost a tedy i tzv. „jinou váhu“, hodnotí se aktivita.
Matematika se na SŠ hodnotí % (výsledkem bývá o stupeň horší známka než bývalo zvykem).
Některé školy používají bodové hodnocení (testy).
U přihlášek na SŠ a VŠ se průměr počítá jen z některých předmětů, jindy celkový…,počítá a potvrzuje to i určený zaměstnanec školy.

ivzez

Mowla a Pepa25 neodpovídají správně.
Známky mají různou váhu,
známka z čtvrtletní písemky má vyšší váhu
než známka z ústního zkoušení
a obě mají vyšší váhu než známky
z každodenních pětiminutovek.

Kromě toho je průměr známek pouze orientační,
u řady učitelů rozhoduje hlavně práce v hodinách.