dyscac

Jak se počítá kapacita haly?

Jakým způsobem se vypočítává kapacita haly pro kulturní akce, koncerty? Myslím tím, kde a jak příjdou na to číslo „počet míst na stání“. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
led

Ten výpočet nie je až tak jednoduchý, akoby sa zdalo.
Zmeráte si priestor pre divákov, odpočítate komunikačnú plochu potrebnú pre pohyb prichádzajúcich/od­chádzajúcich divákov, výjde vám počet metrov štvorcových. Ak na jedného stojacieho diváka potrebujete cca 1,5 m2, máte hneď počet stojacich divákov. Ale to ešte nie je všetko. Tento počet si necháte odobriť hasičmi, vzhľadom na počet a veľkosť únikových koridorov. Platí, nad 200 divákov (myslím, že aj v ČR, ak sa mýlim, určite ma niekto upozorní) musí byť prítomná hasičská služba. K tomu treba zabezpečiť aj pravidelnú výmenu vzduchu v zmysle predpisov. V prípade rôznej koncertnej techniky v sále, tj aj káblov na zemi, sa počet divákov zmenšuje o bezpečný priestor okolo tejto techniky.
K týmto údajom si môžte naštudovať konkrétne požiarne, bezpečnostné a hygienické vyhlášky.

Další odpovědi
Matýsek Posp

udělají to tak že 1 nebo 2 dny před tím koncertem tam pošlou několik lidí každej na jiný místo každej je tam spočítá a pak to sečtou

Michálek1245

Je to tak, jak říkáte. :) Vlastně se takhle počítají všechny haly. Metry čtvereční děleno lidma a do toho zakomponovaná bezpečnostní norma. Takhle to děláme, když stavíme administrativní haly od https://www.pro­mohaly.cz/admi­nistrativni-haly Samozřejmě doporučené množství lidí je trochu poddimenzované oproti realitě, protože musíte počítat, že se vám na předpisy každý vykašle. 😉

led

Ten prepočet, ktorý som napísala je len rámcový, zjednodušený.