Blecha

Jak se píše úvodník?

napadají vás nějaká témata?
Doplňuji:
Normálně to jak jste napsal ( i náš časopis vám přináší …) jenom asi k nějaké události

Nejlepší odpověď
chudst

K cemu konkretne? K jakemu casopisu?

Proste pozdraveni, rikani par obecnych vet, ze „leto je v plnem proudu a i nas casopis vam prinasi plno letnich novinek.“ – vyjmenovat je nejakou kvetnatou mluvou (= kdyz zredukujete nadbytecna slova, vyjde vam nakonec jeden odstavecek, ale s dobre zvolenou mluvou – s rozvinutymi vetami – to s klidem roztahnete na dva ci tri odstavecky.).

A samozrejme na zaver: „I nadale krasne leto plne pohody Vam preje ‚Blecha‘, redaktor casopisu.“
Doplňuji:
Tak ted jsem se nachytal sam. Je ‚uvodnik‘ uvodni slovo do celeho casopisu, nebo je ‚uvodnik‘ takovy ten tucny vytah na jeden odstavec k clanku, ve kterem se potom dany problem rozebira podrobneji?

==================

http://www.rust-osobnosti.cz/ob­chodni-partneri/informace-pro-op/jak-napsat-dobry-clanek.html

Úvodníkem čtenáře přilákáte nebo odradíte. Pokud úvodníkem čtenáře nezaujmete, odejde k další informaci. Úvodník by měl definovat např. obecně známý problém a nastínit základní řešení. Čtenář musí v úvodníku zjistit, proč má článek číst. Většinou se jedná o cca 400 znaků.
Příklad:
Většina lidí se každodenně potýká s neporozuměním partnera. Hádky se mnohdy točí kolem maličkostí a přinášejí napětí v domácnosti, které se pak může odrazit i v psychice vašich dětí. Představíme vám pár rad, jak těmto nedorozuměním předejít a navodit tak pohodu ve vaší rodině.

chudst

K nejake udalosti? Toz si neco vymyslim. (Nic z toho, co pisu, neni pravda a k zadne znacce/firme se to nevztahuje!)

Vazeni ctenari,
leto uz je v plnem proudu a nikomu se nechce myslet na nic jineho, nez ze stravi prazdniny u nekde v prirode u vody ci u more.

V nasem katalogu si muzete prohlednout nove letni strihy plavek z kolekce XYZ, overene topmodelkami z celeho sveta. Na sve si prijdou nejen damy, ale i panove; specialne jim totiz venujeme plne ctyri stranky novych modelu! Pokud se chcete tedy zalibit sve manzelece si pritelkyni, rozhodne mate moznost z ceho vybirat!

Damy, nezoufejte, i pro Vas jsme specialne pripravily take nejen sadu novych plavek, ale i letnich doplnku k nim, vhodne zejmena k tomu, aby vasi krasnou pokozku nepripalilo slunicko.

… uz me to nebavi dal psat, proste v tomto stylu se rozepiste :)