Jak se píše odborná esej?

popis a osnova odborné eseje

Odpovědi
anonym

To by byl popis na stránku.Napiš si do vyhledávače"osnova eseje" a jsi doma. Vážně tě to nenapadlo?

anonym

Odborná esej
Co přesně je tématem eseje? Přečtěte si zadání ještě jednou.
Pokud téma není definováno přesně, aůe pouze obecně (např. Nezaměstnanost, Divadlo, USA), pak je na vás, abyste si vybrali, co vás zajímá nebo co je zajímavé pro čtenáře, vás to ani zajímat nemusí. To je výhoda. Téma máte – a co vás k němu napadá? V čem je dnes aktuální, kterých lidí se týká a proč, proč je problémové, jak najít řešení, pohled různých zájmů (politik, ekonom, student, ženy, mladí atd.).
Sestavte hrubou osnovu s jasnými hlavními body, na kterých esej postavíte a o nichž budete dále hledat informace. Přečtěte si související odborné články a přemýšlejte o hlavní myšlence vaší práce.
Pusťte se do psaní. Jak budete psát, osnova se vám bude sama rozrůstat po rukama. Je důležité udržet jasnou obsahovou linii a nezabíhat k jiným tématům.
Přečtěte si naše texty o práci se zdroji a o tom, jakým stylem vůbec odbornou esej psát.

chucky

Dobrý den, úvaha je nejnáročnější slohový útvar. Osvětluje problém, ukazuje jeho podstatu, složitost, vysvětluje ho z různých přístupů, uvádí nové aspekty pohledu, naznačuje zajímavé řešení, hodnotí význam problému. Projevuje se v ní úroveň myšlení, životní zkušenost i bohatost poznatků autora. Má výrazně osobité ladění. Východiskem úvahy mohou být známé skutečnosti, ale i nahodilé zážitky. Cílem jsou obecně platné zásady, o nichž chce autor adresáta přesvědčit. Obvykle rozvíjí myšlenkové pochody a hodnotí jevy z různých přístupů. Někdy autor sám úvahu neuzavírá, neřeší probém, jen naznačuje cestu a nechává dořešení na adresátovi. Úvaha může směřovat od konkrétního k obecnému nebo naopak. Většinou má úvod (stručné stanovení cíle), následuje vlastní úvaha a po ní závěr, ve kterém autor zdůrazňuje (shrnuje, opakuje, vyvozuje) stěžejní myšlenky úvahy.
Odborná esej je druhem úvahy na odborné téma s estetickým zaměřením.
Mrkni do odkazu:)
http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2007-2009/odborna-esej