simsalabim

Jak se píše kniha?

Knížky čtu hodně, a proto by mě docela zajímalo, jak je to s nimi už od ‚začátku‘. Co musí spisovatel udělat, od výběru programu na psaní až po samotný prodej knihy nakladateli?

Nejlepší odpověď
chudst

V prve rade musite mit napad, oc v knize pujde, jakeho bude asi zhruba zanru. Puvodniho napadu se samozrejme autor drzet nemusi, v prubehu psani treba prijde na neco lepsiho. „Program na psani“ si zatim zadny vybirat nemusi – nekdo radeji pise rukou, nekdo ve Wordu. Psani knihy samo o sobe zavisi jen na individualite autora. Nekdo zacne psat od zacatku, nekdo od prostredka, nekdo preskakuje kapitoly, nekdo pise souvisle a dalsi se vraci a prepracovava nektere kapitoly. Kdyz je kniha konecne hotova, musi si najit nejakeho nakladatele. (Nevim, jestli se daji knihy predtim nejak „patentovat“, pokud ano, tak by to autor mel udelat.) S nim se musi domluvit, jednak mu dat tusim knihu precist, jestenez k tomu dojde, napsat mu, proc by mel zrovna dany nakladatel jeho knihu vydat. No – a pak uz zalezi na podrobnostech ve smlouve, jak si to udelaji s procenty, kolik vydaji vytisku, apod. Autor musi cast vydaju hradit, coz se mu ale samozrejme vrati, pokud jeho kniha bude casto prodavana. Noo – a kdyz je uspesny, tak pak chodi a dava podpisy do svych knih svym fanouskum :P

Další odpovědi
fablen

zkušenosti s tím nemám, ale nedávno jsem četla informace na webu cpress.cz

Zdroj: http://www.vy­dejteknihu.cz/in­fo.aspx