Jak se píše číslo účtu..

Jak se píše číslo účtu do poštovní složenky 670100–1234567890/6210 kod banky je jasný 🙂 ale zajímají mě další čísla jestli se to píše i z pomlčkou nebo bez pomlčky

Nejlepší odpověď
barnajka

A názorný příklad viz odkaz ;)
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/penezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-a-id254/

Další odpovědi
WeeBear

Bez pomlčky, piš odzadu celé číslo účtu a pokud ti místečka přebydou, tak tam vepiš nuly. 🙂

terry

čísla před pomlčkou se píší bez pomlčky do části oddělené zvýrazněním. Za zvýrazněním je 10 políček pro čísla za pomlčkou.
Na stránkách české pošty to je dobře vidět.