MiMiPiPi

Jak se píše..

.. 4100 slovy? :D
Doplňuji:
Čtyři-tisíce-sto nebo Čtyři-tisíce-jedno-sto? :D

Nejlepší odpověď
annas

Čtyři tisíce sto nebo čtyři tisíce jedno sto. – běžně v textu. Pokud jde např. o poštovní poukázku ,pak se číslovky píší jako jeden celek, tedy bez mezer.

Další odpovědi
anonym

správně se v bankovnictví, tedy i na poštovních poukázkách píše takto:
=Čtyřitisícejed­nostokorunčes­kých=, popř. =Čtyřitisícejed­nostoKč=.
Jen malá zajímavost:
stane-li se chyba a částka uvedená číslicí není totožná s částkou psanou slovy, platí údaj slovy.
Dále bych rád připomenul ukončování částek na celé koruny, tedy …jednakoruna, ..dvěkoruny, …pětkorun (Kdy nesprávný výraz je Čtyřitisícejed­nostojednakorun).