Jak se perete s výpadkem el. proudu, když máte v bytě vše na elektriku?

zlatý lihový vařič

Nejlepší odpověď
anonym

Já se s výpadkem proudu neperu, protože mu nevěřím a nerada bych byla pokopaná.
Výpadky respektuju – sedím u svíčky nebo u lampy a čtu si. Nevařím, a když už musím, tak na plynovém vařiči.
Je zajímavé si uvědomovat, jak jsme zhýčkaní civilizací a jak jsme tím pádem zranitelní.

Další odpovědi
hanulka11

nijak…počkám až proud půjde- taky mám vše na elektřinu

anonym

Peru jedině na valše – ta elektrický proud nepotřebuje.
Doplňuji:
I když vlastně bych vyprat nemohla, protože máme elektrický vařič a neměla bych kde ohřát vodu. Tak holt bych prádlo vyprala později.

M.

Máme dům, sporák máme naštěstí na plyn, tudíž to takový problém není. Osobně si hlavně čtu, pokud se to tedy dá a není to někdy uprostřed noci – to se snažím usnout. :D

david22

Romantika při svíčkách…

honza19hk

V boudě u baráku mám vojenský naftový agregát.Výkon 150kW.když vypnou proud stačí ho nastartovat.Má to tankovej motor takže se to spouští stlačeným vzduchem.
V rozvaděči to mám tak že pokud vypnou proud vypnu hlavní jistič a přepnu na přívod z agregátu a pak ho nastartuji.Pak stačí hlídat až to zapnou a jít vypnout agregát a nahodit hlavní jistič.

anonym

Já mám mosazný !

kristýnary

My výpadek proudu zvládáme úplně bez problému, protože přítel koupil záložní zdroj z https://www.za­loznizdroje-ups.cz/ , takže bez problému přečkáme, než elektřina zase jde. Pokud máte doma všechno na elektřinu, tak rozhodně doporučuji ho také pořídit. Je to šikovná věc 🙂 .

anonym

Zase jsem napsala hloupost a jak vidím není praní jako praní. Výpadek proudu mi nikdy nevadí a dovedu si život bez elektřiny představit.

anonym

občas si ponožky přeperu v umyvadle a rukou