Rainy

Jak se pěkně a efektivně vyfotit?

Ahoj, chtěla bych novou fotku třeba na FB, jenže moje fotky jsou hrozné a není to vzhledem(!). Nemám teď namysli, že je fotka tmavá apod., ale tím že já nejspíš neumím správně namířit foťák a tvářit se.. Takže se ptám, jestli tu nemá někdo nějaké tipy, nebo vychytávky jak vyfotit hezkou fotku sama sebe? Děkuju..

Nejlepší odpověď
redy

Hezká holka vypadá hezky ať se vyfotíš zjakékoliv strany, jestli chceš mít jistotu tak někoho požádej :)

Další odpovědi
Lamalam

Bez stativu, jen tak z ruky, se sama dost dobře nevyfotíš. Problém je v tom, že na vzdálenost natažené paže je obličej docela perspektivně zdeformován. Nejlepší volbou bude někoho poprosit, aby to zmáčknul. Fotit na delší ohnisko, s víc otevřenou clonou, ze vzdálenosti okolo 3–4 m, s dostatečným odstupem od nějakého neutrálního pozadí. Pokud nevíš co je ohnisko, clona atd., tak si na foťáku zvol program „portrét“.

briketka10

já jsem se vyfotila normálně mobilem v
zrcadle a svou fotku používám všude 😁

JuddH

To jsou tedy starosti, takové bych také chtěla mít.
Nejlépe uděláš, když se vybodneš na „selfies” a někoho poprosíš, aby tě normálně vyfotil.

Emefej

Najdi si nějaké zajímavé pozadí, např. starou oprýskanou zeď, počkej si na měkké rozptýlené dopolední či odpolední světlo, aparát nastav na „Portrét“ a pak někoho požádej ať pár snímků ze vzdálenosti 2–3 m udělá.

Pájo

Tak s pěknými a efektními fotkami bych ti poradit dokázal…
ale efektivní fotku jsem tedy ještě nedělal.

lota

Navrhuju také někoho požádat. Co případně zkusit fotku přes webkameru, dost je to vidět a ty fotky vypadají často hezky.