Avatar uživatele
Sonush

Jak se osamostatnit?

Bude mi dvanáct…
Na konci prázdnin mám jet na čtyřdenní soustředění s volejbalem a bojím se, že se mi tam bude stýskat, že neusnu a budu brečet. Nejspíš to je kvůli tomu, že přesně to se mi stalo na mém prvním táboře na tři dny, na který jsem jela v osmi letech. Od té doby nikdy nepřespávám, ani u kamarádek, ani u známých, protože se nedokážu osamostatnit :/
Jak se mám osamostatnit a na soustředění být v pohodě?
Doplňuji:
Prosím o smysluplné odpovědi a ne žádné vtipy, myslím to vážně..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, MonkeyKing před 3546 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Je přeci známo, že první noc na dovolené se člověk nevyspí, musí si nejdřív zvyknout. Takže když neusneš, tak je to normální. A co jsou to čtyři dny? Podívej se na jiné, např. vojáky v Afgánistánu, nebo děti v Sýrii nebo Gaze. Tobě se přece daří skutečně skvěle, a to soustředění je k tvému dobru a né ke škodě. A bude to první krok k samostatnosti. Zkus se trochu těšit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Já si myslím,že se ti to nestane,protože je rozdíl jet někam v osmi letech a ve dvanácti letech.Chce to trochu sebevědomí,děv­čico,jsi už velká holka;navíc si myslím,že soustředění ti dá zabrat a budeš unavená na myšlenky o stýskání.Těš se na pozitivní věci,na seznamování s novými lidmi.....
Osamostatnit se znamená nebýt závislá na mámině sukni,proto bych zkusila pro začátek ještě před soustředěním přespat u kamarádky,protože spaní u kamarádek by měla být především sranda a ne slzy,co ty na to?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fienir

Nauč se vařit základní jídla, udělat si kávu, vyprat si. To je základ samostatnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Ahoj, na to není jednoduché řešení nebo návod.
Když si to vemeš, tak nemáš proč by se ti mělo stýskat, jedeš tam přece jen na pár dnů. Vem si sebou telefon a domluv se s rodičema, že jim třeba každej večer zavoláš a třeba jim řekneš cos dělala celej den a tak, oni budou určitě rádi, když se ti tam bude líbit.
To, že první den se dobře neusíná je normální při cestování, prostě jiný prostředí.
Proč vlastně přesně brečíš? Kvůli tomu, že chceš aby tam byli rodiče s tebou nebo se sama bojíš?
Prostě to musíš vyzkoušet, jinak si na to nikdy nezvykneš. Osamostatníš se tím, že budeš právě sama ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Samostatnost není tolik o zvládání změny prostředí a změny pečovatelů (někdo jiný, než rodiče), samostatnost je o tom umět se o sebe sám postarat, (vyřizovat si věci sám/a, uvařit si apod.) ať si u rodičů, nebo kdekoliv jinde. To co chceš ty zvládnout je podle mě „citová“ závislost. Tábor ve 12 může být úplně jiný, než v 8. 🙂 Nejlíp to podle mě zvládneš, když se budeš přátelit s ostatníma a sdílet (povídat si, sportovat, nebo dělat nevim co) s nimi. Nebudeš se pak cítit sama a nebude se ti tolik stýskat. 🙂 Navíc jsou to JENOM čtyři dny…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek