ReHu

Jak se orientujete v měrných jednotkách?

Kupuji mléko do kávy. Většinou 4% tatru, tam je udávaná hmotnost v gramech.
Teď jsem koupila od jiného výrobce a hmotnost je v ml.
Tušíte z jakého důvodu se některé tekutiny označují v gramech?
A jak se orientujete v množství?
(340g / 330 ml)

Nejlepší odpověď
quentos

ono to záleží na hustotě dané kapaliny a pokud se tato blíží hustotě vody (1000 kg/m3), pak hmotnost v gramech či objem v ml vyjde číselně přibližně nastejno. Takže pokud zrovna nekupujete olej, nějak bych se tím netrápil.

Další odpovědi
mosoj

Co na to říct. Naprostá neznalost a ignorování norem výrobci.
Jednotkou hmotnosti je 1 g a nic to nezmění.
1 ml je jednotkou objemu a aby jsme dostali
hmotnost musíme ji vynásobit specifickou vahou. Pokud je na jednom výrobku 330 ml a 340g je to správně. 330 x spec. váha =
hmotnost v gramech.
Pokud je to jednou tak a jednou tak je to špatně.
Doplňuji:
Ještě to může být dobře pokud výrobce uvádí ml a je tím míněn objem.
Pokud uvádí g je tím míněna hmotnost.

Rozdíl mezi objemem a hmotností viz. výše.