huxa

jak se opravuje plastové okno, jestliže zrezivěl a poškodil se pant?

nejspíše bude potřeba i do okna i do rámu namontovat nový, protože se pokroutil a ještě je možná nějaká další železná součástka pokroucená, jak lze v tomto případě postupovat? Hradí to záruka, jestliže je tomu už déle než dva roky? a dokáže zručnější člověk, nebo je potřeba na to renomovaná firma-nejlépe ta, od které to okno máte?

Nejlepší odpověď
Drap

U některých to jde snadno a vyměníš pant sám, pokud ho seženeš. Jinak je to třeba svěřit odborné firmě.

Další odpovědi
honza19hk

jestli to umíš tak si sežeň pant a namontuj ho.jestli ne dej to firmě co to dělá nebo aspo´někomu kdo ty okna někdy montoval.
Jenom pozor nazáruku některé firmy dávají i 5 let záruky tak jako tomáme my.

Nicméně mi řekni jak ti může zrezavět pant když je zevnitř a zpavidla z kovů které nerezaví (dural,zinek,nerez)

Jikra

Nejlépe je se obrátit na toho kdo to okno vyráběl a požádat o výměnu nebo odkoupení kompletního pantu. Pozor existuje x výrobců kování která samozřejmě nejsou zaměnitelná. Např. vysazení a nasazení křídla s výměnou horního i spodního páru pantů od firmy Maco zvládne každý trošku šikovnější človek za 15 min . Pokud je křídlo větších rozměrů tak kvůli váze pracovat ve dvou lidech. Ovšem chce to mít i jejich specielně tvarovaný imbus klíč č.4 a T klíč s tisícihranem(hvěz­dičkou) pro konečné seřízení křídla ve všech třech osách. To platí i pro jiná kování. Vím o čem píši protože jsem to 2.5roku dělal.

huxa

honza-taky bych tomu nevěřil, nicméně je zrezivělý až tak, že se pokřivil o více než 45 stupňů :)

Děda Louda

???

huxa

http://screen­shot.cz/63DWK/Fo­tografie2059.jpg

drží se v mém pokoji strašně vlhkost, dvakrát denně musím větrat a utírat teď v zimě z oken a parapetu vodu, nejspíše to mělo velký vliv.
je to foceno pod pravým úhlem k oknu-nemám nijak moc nakloněný foťák