odik

Jak se opracovávají mandarinky do kompotu?

Když jsem si koupil kompot z mandarinek, tak byly bez takové té šlupičky kolem jednotlivých segmentů (nemyslím tu vrchní slupku). Ručně to asi nedělají, to je na to nějaký stroj nebo zvláštní odrůda mandarinek?

Odpovědi
janek66

Mandarinky se máčí do nějaké chemikálie,snad do louhu?Nevím to jistě,ale třeba to někdo doplní.

Frosty:-)

Tu blánu na měsíčkách naříneš a vhodíš do vroucí vody chvilynku se tam nechají a poté se vhodí do vody s ledem a tímto prudkým schlazením ta blána skoro sleze pak už jen stačí odtrhnout zbytek.