taraj0

Jak se omluvit u soudu za nedostaveni se? Jsem zalobce a mam tu moznost.

pekny den,muzete mi poradit jak formulovat omluvu za nedostaveni se k soudu,mam tu moznost ze bude jednat v me nepritomnosti ale nemvim jak to napsat,jsem zalobce a ne obzalovana dekuji

Odpovědi
led

V jednaní na súde vás zastupuje váš právny zástupca,ktorý podaním doručeným súdu ospravedlňuje vašu neúčasť na jednaní z dôvodov vami uvedených.
Najjednoduchšie je oprátiť sa na tohto právneho zástupcu a na formulácii sa dohodnúť s ním.

Dochy

led: Automatický právní zástupce je snad jen případě trestního řízení. Na „běžné kauzy“ ho můžete, ale také nemusíte mít.

led

Dochy, všimnite si vetu v otázke:
…„mam tu moznost ze bude jednat v me nepritomnosti“…
Ak súd jedná v prípade neprítomnosti žalobcu, jedná tak preto, že žalobcu zastupuje jeho právny zástupca. Ak by na jednaní nebol za žalujúcu stranu nik prítomný, nemohlo by sa konať jednanie.

Dochy

AAaa diky, to mi uslo. Na druhou stranu.. Mozna se mylim, nemam s tim zkusenosti, ale mam pocit, ze jsou veci, ktere se daji resit vicemene korespondencne…